FUE Saç Ekimi

FUE yöntemi ve aşamaları nelerdir?

İşlem öncelikle lokal anestezi ile yapılır. Nakil yapılacak saçların alınacağı bölge işlem için hazırhale getirildikten sonra uygun durumdaki saç kökleri tek tek tespit edilip toplanır. FUE motoru aracılığı ile 1 mm’den küçük (0,6 mm-0,7 mm arası) kesi uçları ile kök toplama işlemi gerçekleştirilir. Alınan her bir foliküller (Greft ) 2-2.5 kılı içerir.

Bu sırada köklerin zarar görmemesi çok önemlidir. Saç nakli sırasında donör bölgeden binlerce kök çıkarılacağı için kullanılacak ucun küçüklüğü işlem yapılan bölgenin iyileşme sürecini etkiler. Tüm kıl kökleri toplandıktan sonra ayrılma işlemini ardından ekime geçilir ve Ekim işlemi süresi içerisinde çok dikkatli bir şekilde kanallar açılması gerekir ve açılan Kanal en az kök toplanması kadar hassasiyet ve deneyim isteyen bir işlemdir..

Saç ekiminde var olan saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir. Operasyon sonrası dikkat edilmelsi gerekenler ? Operasyon sonrasında ki günlerde kontrol,arkasından 48 saat sonra yıkama işlemlerine geçilir ve 10 gün boyunca devam eder. Ekimi yapılan saç köklerinden çıkan saçlar 2-3 hafta içinde uzama gösterir ancak daha sonra saçlarda dökülme görülür.

Bu durum geçicidir. Birkaç haftalık dinlenme evresinden sonra saçlar yeniden uzamaya başlar ve 6 ay sonunda saclar da göz dolduracak kadar gelişir. Fakat en güzel halini ekilen saçların adaptasyon sürecini tamamladıktan sonra 1 – 1,5 yıl içerisinde alır. Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan bölgeden alındığı için dökülmezler FUE’de de işlemi yapan uzmanların deneyimi çok önemlidir.

VEGA CENTER FUE yöntemi ve ekibi tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.