Sakal Ve Bıyık Ekimi

Sakal kaybı veya bıyık kaybı yaşayan, sakalı çıkmamış olan kişilere ,bıyık ve sakal bölgesinde yara izi olanlara yönelik bir uygulamadır. Sakal, bıyık bir erkeğin makyajını oluşturmaktadır. Sakallı görünümünü sevdiği halde testosteron hormonuna bağlı olarak gelişen sakal ya da bıyık kaybı yaşayan veya belirli bir bölgede eksiklik ya da düzensiz görünüm durumu olan erkeklere tavsiye ettiğimiz yöntemdir. Sakal ektirme operasyonu yaptırarak istediğiniz sakallı görünümünüze tekrar kavuşabilirsiniz.

FUE Tekniği ile Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ekiminde, saç ekimine benzer olarak mikro FUE yöntemi kullanılmaktadır. FUE yöntemi ile gerçekleştirilir. Kafanın arka kısımında kalan iki kulak arasındaki saçlı bölgeden saç kökleri tek tek alınarak, sakalın olmadığı bölgeye ekilmektedir.
Lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyonda, ciddi bir ağrı ya da sızı gözlemlenmemektedir. Operasyon sonrası süreçte ise herhangi bir yara ya da dikiş izi oluşmamaktadır.


Sakal ve Bıyık Ekiminin Aşamaları Nelerdir:


Uzman hekim: Ekim işlemi diğer tüm ekim operasyonlarında olduğu gibi uzman hekim muayenesi ile başlamaktadır. Bu muayene sırasında iki önemli nokta dikkate alınmaktadır. İlk olarak ekim istenilen bölgenin ihtiyacı tespit edilmekte, ikinci olarak donör bölgeden kaç greft alım yapılabileceği değerlendirilmektedir.


Operasyon: Operasyon sırasında, sakalların büyüme yönü dikkat edilerek ekim gerçekleştirilmektedir. Operasyon iki temel bölümden oluşmaktadır. Önce donör bölgeden köklerin alımı ve sonrasında ihtiyaç duyulan bölgeye saç köklerinin ekimi gerçekleştirilmektedir.


Pansuman: Operasyondan sonraki gün pansuman ve PRP tedavisi uygulanmaktadır. Klinikten ayrılmadan önce ekim sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve yıkama işleminin nasıl yapılacağı gösterilecektir.