Sıkça sorulan sorularınızı yanıtlıyoruz

MERAK ETTİKLERİNİZ

En kalıcı ve yaygın görülen saç dökülme sebebi özellikle erkekleri etkileyen genetik saç dökülmesidir. Çevresel faktörler, stres, beslenme şekilleri ya da hormonal değişiklikler de saç dökülmesine sebep olabilmektedir.Saç dökülmeleri saçkıran gibi çeşitli hastalıklar ya da kemoterapi gibi hastalıkların tedavileri sebebiyle de olabilmektedir.

Genetik yapıdan kaynaklı olarak tepe bölgesinden başlayarak saç köklerinin çoğunlukla kalıcı olarak döküldüğü erkek tipi dökülme, saç köklerinin kafanın her yerinde eşit olarak seyreldiği kadın tipi dökülme ve çeşitli hastalıklar ya da akut durumlar sebebiyle saç köklerinin kafanın sadece belirli bir bölgesinde döküldüğü bölgesel dökülmelerdir. 

Evet görülebilir ancak kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi daha nadir görülmektedir. Kadınlarda oluşan erkek tipi saç dökülmesi tamamen genetik yapıyla ilgilidir. Bunun sebebi kadınlık hormonunu baskılama yetisini ortadan kaldıran iki çekinik genin bir araya gelmesi olarak özetlenebilir.

Doğru beslenme ile sigara ve stresten uzak durmanın yanı sıra saç dökülmesi yaşayan kişiler için PRP uygulaması, saç aşısı, saç mezoterapisi gibi uygulamalar kullanılabilir. Saç besleyici vitamin takviyeleri sprey serum ve şampuanlar tercih edilebilir.

Genetik veya çevresel nedenlerle saç dökülmesi yaşanan bölgelere estetik görünüm sağlamak amacıyla başka bir bölgeden saç foliküllerinin alınarak eksiklik yaşayan bölgeye nakledilmesi işlemine saç ekimi denilmektedir.

Saç ekimi nın hiçbir yan etkisi olmadığı gibi, saç ekimi uygulanacak kişiyi rahatsız edecek bir durum teşkil etmemektedir.

Saç ekimi uygulaması lokal anestezi altında yapıldığından, ekim esnasında ağrı duyulmayacağı gibi, sonrasında hasta istemesi durumunda ağrı kesici kullana bilir .

Saç ekimi uygulanacak bölgeye saç kökleri ense bölgesinden alınarak yapıldığı için , bu bölgedeki kıl köklerinin dökülmeme özelliği olduğundan, sonraki yıllarda dökülme sorunu yaşanmayacaktır.

Saç ekimi işlemi saçların çıkış yönüne doğru yapıldığından, ekilen saçlar doğal bir görünüme sahip olacaksınız , ekilen saçlar uzama sürecini tamamladığında, ekilen saçlarınızı kısaltabilir, boyatabilir,fön çekebilir, saçlarınıza istediğiniz şekli veremenizde hiçbir sakınca yoktur.

Saç ekimi uygulamasından sonra; üçüncü aydan itibaren çıkan saçlarınız artık kendini tam olarak göstermeye başlayacak, altıncı ayda %80’i, bir yıl içerisinde ise yaklaşık olarak %98’i çıkmış olacaktır.

Kadınlar da erkekler gibi androgenetik alopesi sonucu yaşadıkları saç kaybı için saç ekimine ya da çeşitli sebeplerle oluşan saç dökülmesi, saç incelmesi için saç tedavilerine ihtiyaç duyabilmektedirler.
Kliniğimizde kadın hastalarımıza yönelik saç ekimi ve saç tedavileri hizmetleri sunulmaktadır.

Yazın saç ekimi yaptırmak isteyenler gönül rahatlığı ile bu operasyonu yaptırabilirler. Önemli olan ekim işlemi sonrası uyulması gereken kurallara dikkat etmek ve uygulamak gerekiyor.

Sıcaklarda özellikle operasyon sonrası ilk 15 günlük süreçte mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği şapka modelini kullanması gerekir. 

Terlemeyeceğiniz ve serin bir ortamlarda bulunulması gerekir.

Operasyondan sonra ilk bir ay hastalarımızın deniz ve havuzdan uzak durmasını tavsiye ediyoruz.

Evet, operasyon sonrasında ekim tüm Saçlarınız için garanti belgesi verilmektedir. Ekilen saçlarınız saç dökülmesine neden olabilecek bir sağlık durumu ya da tedavi görmediğiniz sürece garanti kapsamındadır.
Yeni ekilen tüm saçlarınız, kendi doğal saçlarınızmış gibi çıkacaktır ve size güzel ve doğal bir görünüm kazandıracaktır.
Garanti belgesi, saçlarınız kemoterapi, radyoterapi gibi kanser tedavilerinden veya başka hastalıklardan zarar görmediği müddetçe geçerliliğini koruyacaktır.

Yurtdışından gelen misafirlerimiz için otel rezervasyonu, transfer ve kendi dilinde rehber hizmeti sunmaktayız.

Saç ekimi operasyonları ekim planına bağlı olarak yaklaşık 6 ile 8 saat sürmektedir.

Her hangibi bir spesifik bir yaş aralığı yoktur. Doktor muayene sonrasında hastaların saç ekimine uygunluğuna karar vermektedir. Saç tipi ve dökülme evresine göre saç ekimi operasyonu önerilmektedir.

Saç ekimi operasyonu gerçekleşmeyen bölge için en az 5/6 ay, ekim yapılan bölge için12 ay beklemenizi öneriyoruz.

Öncelikle sizi düzenli takip eden doktorunuzu saç ekimi operasyonu olacağınız ile ilgili bilgilendirmeli ve ilaç kullanımınıza ara vermek konusunda onayını aldıktan sonra, operasyondan 3 gün önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların kullanımına ara vermelisiniz. Saç ekimi operasyonundan önce bizleri de mevcut sağlık durumunuz ve kullandığınız ilaçlar hakkında bilgilendirmelisiniz.

Micro FUE metodu ile saç ekimi sonrası hızlı bir iyileşme süreci gözlemlenir.

Operasyon sonrası ekilen bölgede kabuklanma ve donör bölgede kırmızı minik noktalar gözlemlenir. 15 gün sonra tüm kabuklar dökülür ve her iki bölge de normal görünüme kavuşur.

2 aydan sonra saçlarınız çımaya başlayacaktır. 4 ile 6 ay arası büyüme hızlanır ve 6.ayda ekim sonucunda elde edilecek görünümün yaklaşık yarısına ulaşılır. 12 ile 18 ay arası operasyon sonucunuzu tam olarak görebilirsiniz.

Şok saç dökülmesi ifadesi, ilk 2 ay içinde ekilen saçların döküldüğü dönemi ifade etmek için kullanılır. Bu dönemden sonra kalıcı saçlar uzamaya başlamaktadır.

Aldatma ve yaratılışı değiştirme amacı taşımayan saç taktırma hadislerde geçen yasak kapsamına girmez. Dolayısıyla saçı dökülen bir kimsenin tedavi ile bunun önlenmesi veya yeniden saç bitmesini sağlamak için ilaçlar kullanması, saç ektirilmesinde dinen bir sakınca yoktur. Ayrıca saçları dökülen bir insanın, bu durumu psikolojik açıdan kendisini rahatsız ediyorsa saç ektirebilir

WhatsApp chat