Kaş Ekimi yapımı ve daha fazlası.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?


Diğer ekim işlemlerinde olduğu gibi kaş ekimi de normal yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir. Özellikle kadınların ihtiyaç duymuş olduğu bir tedavi uygulamasıdır. Ekim işlemine geçilmeden önce, kaşların hangi bölgelere yerleştirilecek olduğu belirlenir ve bu bölge çizilir. Bölgenin belirlenmesi ne kadar kök ekleneceği konusunun da hesaplama yapılmasına yardımcı olur. Bu işlem sırasında hastanın tercihi de göz önünde bulundurulur ve kendi tercih etmiş olduğu şekilde bölge belirlenir.

Daha sonra ense üzerinden kökler alınmaya başlanır. Alınan köklerin yönleri belirlenir. Yön belirleme işlemi de oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Eğer bir yanlışlık yapılır ve bu yanlışlık doğrultusunda ekim işlemi gerçekleştirilirse, çeşitli sıkıntılar da ortaya çıkabilir. Uzmanlar bu işlem sırasında oldukça hassas bir şekilde davranarak, yönlerin belirlenmesini tamamlıyor. Son olarak da köklerin kaşlara eklenmesi kalıyor.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?


İŞLEM SÜRESİ NEKADAR ?


Ortalama 2 saat süren bir operasyon neticesinde işlem gerçekleştirilmektedir. Kaş ekimi tamamlandıktan sonra hastanın bölgeye fiziksel teması olmaması son derece önemli bir durumdur. Çünkü köklerin burada sertleşmesi ve kabuklaşması için en az bir hafta gibi bir süre gerekmektedir.
Daha sonra kabuklanan kökler yerinden dökülüyor ve sert bir tabaka oluşmuş oluyor. Bu köklerin yerine oturması ve uzama göstermesi için gereken süre ortalama 3 aydır. Ancak tamamen iyileşme göstermesi ve doğal bir hal alması için gerekli olan süre ise 6 ay kadardır. Kaş ekimi operasyonu günümüzde birçok insanın tercih ettiği ve başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır.

WhatsApp chat